Novosti

kids read

REPUBLIKA HRVATSKA
URED DRŽAVNE UPRAVE U ZADARSKOJ ŽUPANIJI
Služba za društvene djelatnosti
Odjel za prosvjetu, kulturu i sport
KLASA: 602-02/15-01/77
URBROJ: 2198-03-03-15-3
Zadar, 09. prosinca 2015.

DJEČJIM VRTIĆIMA

Predmet: Pripreme za provedbu upisa u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2016./2017.

 

S obzirom na Zakonom utvrđenu obvezu utvrđivanja psihofizičkog stanja djece prije upisa u prvi razred osnovne škole, molimo da roditeljima/skrbnicima djece školskih obveznika skrenete pozornost na slijedeće:

1. Prijava školskih obveznika obavljat će se u školama u vremenu od 25. do 29. siječnja 2016. godine
- Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole.

2. Školski obveznici su:
- djeca koja do 01. travnja 2016. pune šest godina života,
- djeca kojima je za šk.god. 2015./16. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
- djeca za koju će škola predložiti odgodu upisa u prvi razred
- djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

3. Prijevremeni upis
- Za dijete koje će od 01. travnja 2016. do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik roditelji/skrbnici ako to žele mogu najkasnije do 31. ožujka 2016. godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika za prijevremeni upis.

Zahtjevi za prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole roditelji/skrbnici, ako to žele podnose Uredu na Obrascu 6. sa pripadajuću dokumentaciju i mišljenjem stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. 

Zahtjev se nalazi na web stranicama Ureda www.udu-zz.hr (link „obavijesti i izvješća“) a ispunjen s kompletnom skeniranom dokumentacijom može se dostaviti na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., osobno ili na adresu: Ured državne uprave u Zadarskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Odjel za prosvjetu, kulturu i sport, Zadar, Josipa Jurja Strossmayera 20. 

Za područje Ispostava Ureda zahtjev se upućuje na adresu odgovarajuće Ispostave:
- Ispostava Benkovac, Benkovac, Trg domovinske zahvalnosti 5
- Ispostava Biograd na moru, Biograd na moru, Kralja Tvrtka 1
- Ispostava Gračac, Gračac, Park Sv. Jurja 1
- Ispostava Obrovac, Obrovac, Ante Starčevića 11
- Ispostava Pag, Pag, Bana Josipa Jelačića 8

 

Radost, igra i veselje to su naše vrtićke želje!

Općina SukošanZlatna luka Sukošan d.o.o.TZO SUkošan